Najciekawsze miejsca w okolicy

Pobierowo – nadmorska miejscowość wypoczynkowa – najczęściej kojarzy nam się z beztroskim odpoczynkiem na słonecznej plaży. Warto jednak wiedzieć, że walorami turystycznymi są tu nie tylko : położenie nad morzem, piaszczyste plaże i sosnowe lasy. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych atrakcji oraz pomysłów na aktywne spędzenie wolnego czasu.
 
atrakcja1icon

1. Ścieżki rowerowe

Lokalizacja: Pobierowo (1,3 km)

Odkrywaj uroki Pobierowa i okolic na rowerze! A tras rowerowych jest tu całkiem sporo, różnej długości i dla każdego : dla dzieci, dorosłych i seniorów. Odpocznij od samochodu i na dwóch kółkach zwiedzaj wybrzeże Bałtyku, Rewal, Pogorzelicę, Pustkowo, Niechorze.

atrakcja2icon

2. Korty tenisowe

Lokalizacja: Pobierowo (0,7 km)

Zabierz swoją ulubioną rakietę tenisową i aktywnie spędzaj czas! W Pobierowie czeka na ciebie kompleks profesjonalnych kortów tenisowych. Pięć boisk idealnie przystosowanych do gry w tenisa ziemnego, z profesjonalną nawierzchnią syntetyczną Wimbledon 20. oraz sztucznym doświetleniem, pozwalającym na komfortową grę nawet po zmroku.


atrakcja3ico

3. Kajakarstwo

Lokalizacja: Chełm Gryficki (24,4 km)

Zaplanuj spływ lub wyprawę kajakową! Odkryj uroki doliny Regi, największej rzeki Pomorza Zachodniego uchodzącej do zlewni Morza Bałtyckiego w Mrzeżynie. Swoją przygodę możesz zacząć w wielu punktach od Świdwina, Łobza , Reska, Płotów, Gryfic, Trzebiatowa aż po ujście Regi w Mrzeżynie.
Spływ kajakowy to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny.

atrakcjaparkicon

4. Park linowy "Polskie Morze"

Lokalizacja: Pobierowo (1,0 km)

Niezapomniane wrażenia, skoki adrenaliny i wysiłek na świeżym powietrzu to właśnie na ciebie czeka w parku linowym w Pobierowie. Park znajduje się na przepięknej, zalesionej działce położonej tuż nad brzegiem Bałtyku. Trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, 58 przeszkód oraz 64 platform to oferta zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.


atrakcja5icon

5. Ruiny gotyckiego kościoła na skarpie (Trzęsacz)

Lokalizacja: Trzęsacz (6,4 km)

Klifowy brzeg z malowniczymi ruinami w Trzęsaczu to wyjątkowa atrakcja okolic Pobierowa. Dziś możemy zobaczyć jedynie pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Poznaj jego historię i legendy związane z zabieraniem przez morze kolejnych części kościoła.

atrakcja6icon

6. Motylarnia (Niechorze)

Lokalizacja: Niechorze (11,9 km)

To magiczne miejsce, w którym możemy zobaczyć wiele egzotycznych gatunków motyli z całego świata, poznać ich zwyczaje, podziwiać barwy tych stworzeń. Obiekt jest zadaszony, ze specjalnie przygotowanym mikroklimatem stwarzającym motylom idealne warunki do życia i latania.


atrakcja7icon

7. Nadmorska Kolej Wąskotorowa (Rewal)

Lokalizacja: Rewal (7,8 km)

Nadmorska wąskotorówka liczy sobie ponad 120 lat! Po raz pierwszy wyruszyła w trasę z Gryfic do Niechorza 1 lipca 1896 r. Na mocy wpisu do Rejestru Zabytków Gryficka Kolej Dojazdowa wraz z infrastrukturą uznana została za obiekt zabytkowy. Obecnie operatorem przewozów na trasie Gryfice-Pogorzelica jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa powołana na mocy uchwały Rady Gminy Rewal. W ramach prac rewiltalizacyjnych i dzięki dotacjom unijnym zmodernizowano starą linię kolejową, odnowiono tabor kolejowy i wyremontowano zabytkowe budynki dworcowe. Na dworcu w Rewalu możemy podziwiać ekspozycję miniatur kolejowych.

latarnia100px

8. Latarnia Morska w Niechorzu (Niechorze)

Lokalizacja: Niechorze (11,9 km)

Niezwykle atrakcyjnie położona budowla wznosi się na 22-metrowym klifie. Jest drugą pod względem wysokości światła latarnią nad polskim Bałtykiem. Warto zadać sobie trochę trudu, by pokonać 208 schodków i dotrzeć na taras widokowy, skąd rozciąga się przepiękny widok na morze i malownicze okolice Niechorza. Latarnia morska w Niechorzu to jedna z najpiękniejszych tego typu atrakcji turystycznych nad polskim Bałtykiem.